Смолянчани със злато и сребро на държавно първенство по „Джу-Джицу”

Двама смолянски тийнейджъри спечелиха злато и сребро в дисциплината „Файтинг” на провелото се в град Бяла Слатина Осмо държавно първенство по „Джу-Джицу” за деца и юноши

Димитър Димитров завоюва златен медал в категория над 81 кг., а Веселин Касабов спечели среброто в категория до 81 кг. Момчетата са възпитаници на ПГИ „Карл Маркс” в Смолян. Димитър е в 11- и клас, а Веселин в 9-и. Двамата са състезатели към Спортен клуб „Будока България”, който развива дейност в Смолян . Треньори на младежите са международните шампиони за 2011 г. по полицейска и лична защита Емил Ковачев и Венцеслав Корчев.

Миналата година Димитър спечели отново златен медал на Национален фестивал по бойни спортове, който се проведе в София и беше организиран от Спортната асоциация на МВР и Международната федерация по Джу-джицу.