Родопа започва новия полусезон с гостуване на Сокол (Марково)

Тимът на Родопа (Смолян) ще започне пролетния полусезон в Югоизточната Трета лига с готуване на Сокол в Марково.

Мачът между двата отбора е на 18 февруари от 14:00 часа. В предишната среща между тях смолянският клуб спечели с 2:0 у дома.

Смолянчани заемат 8-ма позиция във временното класиране с актив от 33 точки преди подновяването на шампионата.

Припомняме, че Родопа взе победата и в двете контроли, които изигра през зимната подготовка срещу Оборище и Атлетик (Куклен).

Ще направим възможното да продължим доброто си представяне в Югоизточната Трета лига и през пролетния полусезон. Искаме да победим водещите отбори в първенството – лидера Несебър и Черноморец, сподели старши треньорът Юлиян Сюрджиев.

Той вече прави планове за кампания 2023-2024 година, въпреки че втората половината от настоящата още не е стартирала.

Ще започнем новия сезон с ясното намерение да спечелим шампионата и да се завърнем в професионалния футбол. За да реализираме тази цел, трябва да подобрим и финансовото състояние. Работим усилено в тази посока, подчерта Сюрджиев, пред Sportal.bg.