„Родопа” загуби с 1:5 от “Асеновец”

“Родопа” (Смолян) загуби гостуването си на “Асеновец” (Асеновград) с 1:5. Двубоят от 23-ия кръг от първенството на “Трета лига” – Югоизточна група се игра днес на Стадион “Шипка”. Единственият гол за смолянчани бе дело на Михаел Кисьов, в началото на втората част на двубоя.

Домакините поведоха през първото полувреме с 2:0, като само малшансът не позволи на момчетата на “Родопа” да изравнят. На три пъти в срещата Радостин Самуилов излиза сам срещу вратаря, но до гол не се стигна.

През втората част “Асеновец” вкараха още три гола, като единият от тях бе от дузпа. 11-ет метровият наказателен удар бе отсъден от главния съдия Стефан Стефанов веднага след гола на Кисьов, а ситуацията бе повече от спорна.

В двубоя за “Родопа” не взеха участие голяма част от титулярите по различни причини, като в игра влезнаха всички юноши.

“Неприятна загуба, но с оглед на моментната ситуация в тима играхме футбол. Изпуснахме и доста ситуации”, коментира след мача старши треньорът на “Родопа” Данаил Бачков.