"Родопа" с равенство срещу "Берое II"

Двубоят между “Родопа” (Смолян) и “Берое II” (Стара Загора) не можа да излъчи победител и завърши с равенство 2:2. Срещата от 2-ия кръг на първенството на “Трета лига” – Югоизточна група бе играна днес на Стадион “Септември” в смолянският квартал “Райково”. Резултатът бе открит от домакините чрез Иван Ангелов в 10-та минута. В 28-та минута “Родопа” вече водеха с 2:0, след като Михаел Кисьов успя да вкара поредното си попадение за “зелено-белите” този сезон. Вторите 45-минути отново започнаха много силно за възпитаниците на старши треньора Юлиян Сюрджиев. В 67-та минута резултатът бе намален на 2:1, след като центрирана топка от футболист на “Берое II” бе засечена от Адриан Сюрджиев, след което влезна в мрежата на вратаря Милко Баданов. Тимът от Стара Загора успя да стигне до равенството в даденото пет минутно продължение от главния съдия Александър Аргиров. В 92-та минута, топката шутирана от Васил Василев се удари в горният десен ъгъл на вратата на Баданов, след което рикошира и бе уловена от стража. Стръничният рефер обаче реагира доста неадекватно в случая, като задържа флага си вдигнат. Това подведе Аргиров и той отсъди засада. Последва мощна реакция от футболистите на гостите, които потърсиха обяснения от асистента. След кратка консултация Аргиров призна попадението, което пък отприщи недоволството на домакините, при което и капитанът на “Родопа” Теодор Стефанов получи жълт картон. Последваха няколко атаки от страна на “зелено-белите” в оставащите няколко минути, но в крайна сметка не се стигна до нов гол и двубоят между “Родопа” и “Берое II” завърши при резултат 2:2.