"Родопа" продължава в турнира за Купата на България, след скандален мач в Марково

“Родопа” (Смолян) продължава в турнира за Купата на България, след поредният скандален мач в Марково. Тимът от Смолян отстрани в междуоблястният кръг на надпреварите “Сокол” след дузпи, завършили при резултат 5:4. В редовното време и съответно продължението двубоят завърши при резултат 2:2. Двубоят, който се игра днес в Марково започна с превъзходство на тима от Смолян. Първата част завърши с 2 гола преднина за тима воден от Юлиян Сюрджиев, след като Иван Ангелов и Михаел Кисьов вкараха по един гол, съответно в 35-та и 45-та минута. Второто полувреме главният рефер Любомир Александров реши да поеме ролята на главно действащо лице и да помогне на домакините и да обърне резултата в тяхна полза. Той спря няколко атаки на “Родопа”, не отсъди дузпа в полза на гостите, но за сметка на това даде такава за домакините. Показа и два червени картона за тима от Смолян, като изгони треньорът Юлиян Сюрджиев и футболистът Любослав Петров. Определено решенията на реферите повлияха на резултата и позволиха на “Сокол” да изравнят за 2:2 и след продължение се стигна до дузпи. Там “Родопа” надделя с 5:4 и така с общ резултат 7:6 продължава напред в турнира.

За “Родопа” точни в дузпите бяха Теодор Стефанов, Христо Ковачев, Михаел Кисьов, Николай Тихомиров и Иван Ангелов.

За “Сокол” пропусна дузпа вратарят Кристян Кацарев. Този двубой наподобяваше сериозно на мача между двата отбора игран в началото на пролетта, когато “Сокол” стигна до победата благодарение на съдиите и отсъдена измислена дузпа. “Родопа” става третият представител на Югоизточна България в националния етап на Купата, заедно с “Розова долина” (Казанлък) и “Левски 2005” (Крумовград).