„Родопа“ победи „Розова долина“ с 3:1

Футболистите на „Родопа“ (Смолян) победиха в домакински мач „Розова долина“ (Казанлък) с 3:1. Двубоят се игра днес на Стадион „Септември“ в смолянският квартал „Райково“. За „Родопа“ се разписаха Христо Ковачев в 24-та минута и на два пъти Михаел Кисьов, съответно в 37-та и в последните секунди на даденото 4-минутно продължение на втората част на двубоя. За гостите точен бе Николай Стоичков в 63-та минута. Домакините показаха много добра игра и съвсем заслужено спечелиха трите точки. Главният рефер Рюстем Карагарен изгони треньора на „Родопа“ Юлиян Сюрджиев в средата на второто полувреме, след като му показа първо жълт картон, а в последствие и червен за успорване на съдийски решения. Нервите на Сюрджиев не издържаха, след като съдията от Асеновград за пореден мач показа тенденциозно отношение към „Родопа“. Претенции към отсъжданията на Карагарен и неговите асистенти Светослав Енчев и Ириней Бодуров имаха и от тима на гостите, като не веднъж отсъжданията им предизвикваха гнева и на стотиците фенове в Смолян.