Родопа победи Лудогорец ||| в контрола

"Родопа" (Смолян) победи в контрола "Лудогорец" III (Разград) с 2:1. Приятелската среща се игра вчера на Стадион "Септември", в смолянският квартал "Райково".

През първото полувреме старши треньорът на домакините Юлиян Сюрджиев даде шанс на голяма част от юношите. Гостите от Разград успяха да открият резултата в 43-та минута чрез капитана си Митко Иванов.

През вторите 45-минути в игра за домакините влезнаха обичайните титуляри и в крайна сметка "Родопа" постигна пълен обрат, след голове на Артьом Холод и Михаел Кисьов, съответно в 64-та и 70-та минута.

Начело на младите надежди от Разград е бившият футболист на "зелено-белите" Захари Сираков, а в треньорския щаб е и бившият страж на "Родопа" Здравко Чавдаров. "Лудогорец" III за поредна година са на подготвителен лагер в Смолян.

В събота предстои още една контролна среща между двата отбора, отново на стадиона в "Райково" от 18 часа.