"Родопа" отсъпи на "Борислав 2009" с 1:2

“Родопа” (Смолян) отстъпи на “Борислав 2009” (Първомай) с 1:2 в двубой от 3-ия кръг на шампионата на “Трета лига” – Югоизточна група. Срещата се игра днес на стадиона в Първомай. За домакините на два пъти се разписа Ангел Здравчев, а за тима от Смолян точен бе Георги Пелтеков. Първи резултата откриха играчите на “Борислав 2009” чрез гол на Здравчев в 9-та минута. В 19-та минута “зелено-белите” успяха да изравнят след статично положение завършено успешно от Пелтеков. В 24-та минута Ангел Здравчев изведе отново домакините в резултата, вкарвайки за 2:1. В 38-та минута не бе зачетено попадение за “Родопа” заради засада. За оспорване на ситуацията, Иван Ангелов получи и жълт картон от главният рефер Павлин Тютюнджиян. През вторите 45-минути, никой от футболистите от двата отбора не успя да промени резултата и в крайна сметка двубоят между “Борислав 2009” и “Родопа” завърши при резултат 2:1. Първи мач с екипа на “Родопа” записа и стражът Стефан Дафовски.