„Родопа“ отпадна от „Гигант“ за Купата на България след дузпи

„Родопа“ (Смолян) отпадна от „Гигант“ (Съединение) от турнира за Купа България след дузпи с 1:4. Двубоят от междуобластния кръг се игра днес в Садово, като в редовното време мача завърши при нулево равенство. В 90-та минута капитанът на „Родопа“ Теодор Стефанов имаше възможност да реши двубоя в полза на смолянчани, като изстреляната от него топка успя да прехвърли вратаря на Съединение , но в последствие тя се удари в напречната греда.

В последствие, след равностойните 90 минути се стигна до дузпи, в които футболистите на „Гигант“ успяха да реализират четири попадения, а „Родопа“ вкараха само едно от три изпълнения. Така в надпреварите за Купата на България продължава отбора на „Гигант“, който само преди дни би смолянчани с 2:0 на стадиона в Смолян в мач от първенството на „Трета лига“ – Югоизточна група.