„Родопа“ изпусна „Спартак“ в Пловдив

„Родопа“ (Смолян) изпусна „Спартак“ (Пловдив) като гост, спечелвайки само точка в днешния двубой от поредният кръг на шампионата на „Трета лига“ – Югоизточна група. Единственият гол за домакините е дело на Тошко Тодоров в 21-та минута, а Даниел Кутев изравни за 1:1 секунди по-късно.

От първите минути на двубоя, възпитаниците на Данаил Бачков имаха инициатива в двубоя, като при 0:0 изпуснаха няколко чисти голови положения. Попадението на „Спартак“ падна след извеждащ пас, но отговорът идва моментално от страна на Кутев, който с индивидуален пробив вкара за 1:1.

Игра с ръка в наказателното поле на пловдивчанин остана незабелязан от главния рефер Владимир Недялков, след като Михаел Кисьов стреля по празната врата на домакините.

През вторите 45-минути, отново тимът от Смолян бе по-добър на терена, изработвайки още няколко чисти положения.

В една от ситуациите, Кисьов бе съборен с ръце в наказателното поле на „Спартак“, но нарушението отново бе подминато. В края на срещата, „Гладиаторите“ имаха едно опасно положение, но Тодор Малинов си бе на мястото и запази резултата.

„Бяхме по-добри на терена, изпуснахме днес противника“, коментира Бачков след мача.