„Родопа“ изпусна „Асеновец 2005“, завърна се с точка от гостуването си в Асеновград

„Родопа“ (Смолян) изпусна като гост тима на „Асеновец 2005“ (Асеновград), завършвайки при резултат 0:0.

Гостите от Смолян играха почти 60 минути от двубоя с двама човека повече. Причината за това, е че главният рефер от Сливен, Димо Димов изгони двама от футболистите на домакините, съответно в 3-та и 30-та минута.

В края на мача, „Родопа“ получиха право да изпълнят и дузпа, но стражът Станимир Иванов опази вратата си суха.

„Родопа“ също получи два червени картона. Изгонени от терена бяха административния директор Сашо Пайталов и резервният вратар Горан Гръблев.

Така двубоят завърши при нулево равенство като двата отбора си поделиха по точка.

В следващият кръг от първенството на „Трета лига“ – Югоизточна група, „Родопа“ посреща „Спартак“ (Пловдив). Двубоят е на 13 април от 17 часа на Стадион „Септември“ в смолянският квартал „Райково“.