Родопа, Ерма, Пондалов и Септември са южните четвъртфиналисти в трета дивизия

Два от тези тима ще се класират за Финалната четворка. Ясни са вече четвъртфиналистите от Южна България в плейофите на А ЕВГ за мъже. Родопа (Смолян) – Септември Про Синема (София) и Ерма-96 (Трън) – Панайот Пондалов (Сливен) са двойките, които ще определят два от участниците във Финалната четворка в третата дивизия на България в плейофни серии до две победи от три мача.Смолянци продължават да са непобедени в Югоизточната А Елитна група, след като в осмия кръг получиха служебна победа с 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) срещу отказалия се Локомотив (Пловдив). Отборът на Родопа вече няма как да бъде изместен от първото място и ще срещне втория от Югозападната група в четвъртфиналите. Сливенският тим пък си осигури второто място, след като победи гостуващия Левски-2005 (Карлово) с 3:0 (25:16, 25:14, 25:22), а другият претендент за плейофите Раковски (Димитровград) загуби гостуването си на Борино (Борино) с 2:3 (25:20, 16:25, 18:25, 25:17, 10:15).В Югозападната група Ерма си осигури първото място след чистата победа с 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) над гостуващия Септември, оставяйки го на втората позиция. В другия мач от кръга, Звездец (Горна Малина) измести Чорни 98 (Брезник) от третото място, побеждавайки го с 3:1 (25:21, 19:25, 25:22, 25:15) в своята зала Христо Ботев.На югоизток остават още два кръга от редовния сезон – на 5 и 12 март, а на югозапад последният оставащ кръг е на 5 март.