Пламен Стайков и Рафи Кадир повеждат в рали спринт Пампорово 2023

Пламен Стайков и Рафи Кадир (Skoda Fabia R5) поведоха класирането в тазгодишното трето издание на рали спринт "Пампоров". Дуото на АСК "Флат-Аут" спечелиха първите два специални етапа, въпреки че заложиха на сигурен избор на гуми (интермедия). Техния аванс пред вторите Антон Титов / Александър Спиров (Skoda Fabia R5) е от 45,4 секунди.

Титов и Спиров за съжаление имаха проблеми при първото минаване през СЕ "Смолянски Езера".

"Спукахме предна лява гума в тясната част и решихме да не спираме, като до финала дори карахме по джанта", разясни Титов.

На трето място в генералното класиране се намира екипажа на Никола Мишев / Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4), които са и най-бързия екипаж със задвижване на предните колела. Те също заложиха на интермедия гуми, което им помогна да изградят аванс от почти 20 секунди пред намиращите се зад тях Екатерина Стратиева и Георги Аврамов (Opel Corsa Rally4).

Европейскията рали шампионка разкри, че стартират в рали спринт "Пампорово" с нови обновления по своя автомобил, което към момента им създава затруднения.

Лидерите в клас HC3 Добрин Борисов / Пламен Иванов (Renault Clio Maxi) затварят челната петица с изоставане от почти минута и половина зад лидерите в генералното класиране.

Екипажът Александър Димитров / Йордан Йорданов (Ford Fiesta ST) за съжаление отпаднаха още в първия специален етап, след като получиха повреда в техния автомобил.

Рали спринт "Пампорово" продължава със специален етап "Пампоров", който ще се кара два пъти. Веднага след това екипажите ще се отправят към Смолян за чисто новия супер специален етап по улиците на града.