Михаел Кисьов изригна с четири гола при победата на „Родопа“ в Ямбол

„Родопа“ (Смолян) победи „Ямбол 1915“ (Ямбол) с 4:2 като гост, в мач от 30-ия кръг на първенство на „Трета лига“ – Югоизточна група. И четирите попадения за тима от Смолян са дело на Михаел Кисьов, а за домакините се разписаха Мирослав Христов и Ангел Костов.

Двубоят започна силно за „Родопа“, като още при първия удар към противниковата врата резултатът бе открит от Кисьов в 5-та минута. Последва изравняване в 28-та минута, след гол на Костов. Домакините стигнаха и до обрат в 45-та минута, след като Христов вкара за 2:1.

През второто полувреме, момчетата водени от Звезделин Чаушев отново показаха класа и в 75-та минута равенството бе възобновено и отново Кисьов вкара за 2:2. Отново той, оформи своя хеттрик в 80-та, а в 88-та вкара и за крайното 2:4. С две асистенции се отличи Иван Ангелов.

„Поздравявам момчетата за добрата игра. Страхотно се представиха и юношите, които взеха участие в мача“, коментира след двубоя треньорът на „Родопа“ Звезделин Чаушев.

Младите таланти Радостин Самуилов, Борислав Семетски и Александър Чаушев получиха възможност да се изявят на терена.

С тази победа на прогизналият Стадион „Тунджа“,“ Родопа“ вече има актив от 43 точки.