Ковачев и Кисьов с по хеттрик при победата на „Родопа“ над „Сливен“ с 9:1

Христо Ковачев и Михаел Кисьов вкараха по 3 гола при победата на „Родопа“ (Смолян) над „Сливен“ (Сливен) с 9:1. Двубоят от 10-ия кръг на шампионата на „Трета лига“ – Югоизточна група се игра днес на Стадион „Хаджи Димитър“.

Головата фиеста за „зелено-белите“ бе открита в 28-та минута от Даниел Кутев, след което в 30, 35, и 40-та минута Христо Ковачев оформи своя хеттрик. В края на полувремето, Йордан Йорданов вкара единственото попадение за „Сливен“.

Вторите 45-минути започнаха с гол от съблекалнята, като точен бе Михаел Кисьов. Той бе точен съответно и в 62 и 72-та минута. Капитанът на „Родопа“ Теодор Стефанов вкара за 8:1 в 77-та, а Борислав Семетски оформи крайното 9:1 в 81-та минута. Резултатът можеше да бъде и с гол повече за „зелено-белите“, но Мануел Башев пропусна сам срещу вратаря.

Непосредствено преди мача „Родопа“ остана без треньор, след като Кириякос Георгиу напусна поста.