Успехи за каратистите от Смолян и Мадан

На 29.03.2014г. се проведе републиканско първенство по карате шинкиокушин за деца до 12г.и кадети и кадетки в гр Димитровград, съобщиха от клуба по карате. В състезанието участваха 180 състезатели от 20 града на страната,то премина при отлична организация и жестока конкуренция. От гр.Смолян участваха трима състезатели във възрастова група деца до 12г. Това са Крум Красин,Кадир Сали и Явор Цанков. Това беше техния дебют, а те показаха желание, воля и качества които ни карат, да вярваме че в следващите си участия ще се борят за разпределение на медалите.

Секцията по карате шинкиокушин в град Мадан беше представена от двама състезатели с опит в участия на национални състезания, които демонстрираха висок боен дух, добри технически умения и достойно застанаха сред най добрите в категориите си. В най-многочислената категория -41кг Филип Чукаров се класира в тройката и спечели бронзов медал. При кадетите в категория -75кг, Ридачар Ханджиев стигна до финала,където малко не му достигна да спечели златото и остана със сребърен медал.