"Родопа" победи "Хасково" с 1:0

Герой на мача е вратарят Здравко Чавдаров

“Родопа"Смолян победи отбора на “Хасково” с минимален резултат 1:0 в инфарктен двубой, изигран днес на стадиона в с.Оризари. Въпреки по-класния си съперник, в чиито редици взеха участие редица играчи преминали през елита на българския футбол, зелено-белите от Смолян се държаха мъжки и се наложиха с 1:0 след реализирана дузпа от Михаил Кисьов. Преди това вратарят на “Родопа” Здравко Чавдаров спаси дузпа отсъдена за отбора на Хасково и след редица други умели намеси се превърна в герой на срещата. Зелено-белите доиграха мача с девет човека, след получени 2 червени картона през второто полувреме, съобщи президента на клуба Валенти Кюлхански. Двубоят бе част от програмата за попълване на състава на Трета лига – Югоизточна група. В неделя "Родопа” ще играе срещу отбора на АФ Чирпан отново в с.Оризари. Срещата е с начален час 18 часа.

От община Смолян организират отново безплатен транспорт за желаещите да подкрепят отбора на Родопа /Смолян/, който ще играе решителен бараж в неделя. Автобусът тръгва на 9 юни, неделя, в 15.00 часа от паркинга на храм „Св.Висарион Смоленски”.