"Родопа-Смолян" победи "Борислав 2009" с 1:0

Отборът на"Родопа-Смолян" завоюва ценна победа като гост срещу “Борислав 2009” с 1:0. Двубоят се игра днес, на стадиона в Първомай. Единственият гол в мача е дело на Адриан Сюрджиев в 41 минута. Момчетата на Юлиян Сюрджиев могат да съжаляват и за още няколко пропуски пред противниковата врата, като добри ситуации имаше пред Николай Тихомиров и Христо Ковачев. Домакините също имаха добри отигравания, но стражът на Смолян Стилиян Ангелов си бе на място и не допусна топката да проникне в неговата врата. В 90 минута и късметът помогна на “Родопа-Смолян”, когато футболист на домакините не успя да нацели вратата. В двубоя, заради контузия в групата на “зелено-белите” не попадна Михаел Кисьов, а Стефан Чилингиров отсъства заради заболяване. За да подкрепят отбора от Смолян на стадиона в Първомай имаше и десетки фенове на “Родопа-Смолян”.