СправочникКултурен афиш

"Рожен" 2015г. ПРОГРАМА

сряда, 15 юли 2015 г.

Национален събор на народното творчество и животновъдство „Рожен“ 17-19 юли 2015 г.

Национален фолклорен конкурс за певци, инструменталисти, народни танци, обичаи и словесен фолклор

Етнографски сбирки и музейни експозиции

Традиционни занаяти

Местни обичайни ястия и печива

Изложение на породисти овце, кози, коне, кучета, крави и биволи

Изложение на млечни и месни храни от фермата

Изложение на селскостопанска и горска техника

Демонстрации на конни и бойни умения

Народни борби и игри

Шоу с кучета

Кулинарни шоута и чевермета

Народни веселби и нестинари

Гала спектакъл „Звезден Рожен”

П Р О Г Р А М А

17 юли 2015

Петък

10:30 Откриване на Събора

11:30 Откриване на Национален фолклорен конкурс „Рожен“

12:00 Откриване на музейна експозиция „Скотовъдството по нашите земи”, изложба „Съборът на Рожен – история, песни, звезди“ и етнографски сбирки от региона

12:30 Откриване на животновъдно изложение на коне, овце, кози, говеда, биволи и др.

13:00 „В търсене на изгубения вкус“ – кулинарно шоу с Ути Бъчваров

„Театър на трохите” с мрежа „Хлебни къщи”

13:30 Прабългарска школа „Багатур” – характерни бойни похвати и оръжия на старите българи.

14:30 Състезание по ръчна стрижба на овце

15:30 Състезание по доене

16:00-17:00 „Надиграване в Рожен“

16:00-17:30 Изложение на овчарски кучета

20:00- 24:00 Гала спектакъл „Роженски звездоброй”

Празнични илюминации

21:00 Нестинарско шоу

24:00 Народно веселие

18 юли 2015г.

Събота

10:00-21:00 Национален фолклорен конкурс „Рожен“

11:00 Международно дефиле на овчарски кучета

11:30 Състезание по обезкостяване с Ути Бъчваров „Театър на трохите” с мрежа „Хлебни къщи”

13:00 „Багатур” – древни тракийски култове и демонстрация на бойни умения

15:00 Демонстрация на различни техники и технологии за производство на сирене

16:30 Международна изложба на овчарски кучета

16:00-17:00 „Надиграване в Рожен“

18:00 Ревю „Наследство в бъдещето“ на автентични народни носии и Мъжка мода с фолклорни мотиви RICHMART

21:00 Родопска вечер

24:00 Народно веселие

19 юли 2015

Неделя

10:00-16:00 Национален фолклорен конкурс „Рожен“

10:30 Родопски курбан с Ути Бъчваров „Театър на трохите” с мрежа „Хлебни къщи”

11:00 Народни борби

11:00 Демонстрации и презентации на европейски и български породи овчарско куче

11:30 „Багатур” – конски тропот, стрелба с лък и бойни похвати с характерни оръжия

14:00-20:00 „Извило се хоро насред Родопа“ – народни веселби с оркестър “Канарите“

16:00-17:00 „Надиграване в Рожен“

18:00 Награждаване на лауреатите от Национален фолклорен конкурс „Рожен“

Организаторите си запазват правото на промени в програмата!

ПРОГРАМА за 1-ви ЮНИ

сряда, 27 май 2015 г.

ОБЩИНА СМОЛЯН

1 юни 2015 г.

Място: пл. „България” – Амфитеатър

Час: 16.00

Откриване на празника

Програма на ОДК – Смолян

Място: пл. „България” – Амфитеатър

Час: 16.10

Велосипедно състезание за деца от 4 до 14 –годишна възраст, разделени по възрастови групи

Записване на локалното платно преди състезанието

Място: пл. „България” – Амфитеатър

Час: 16.10

Творчески ателиета по интереси и викторина, организирани от Областен информационен център – Смолян и Ресурсен център – Смолян

Място: пл. „България” – Амфитеатър

Час: 16.10

Конкурс „Мис и Мистър Капчица” за деца до 7-годишна възраст, без състезателен характер

Записване в ОДК-Смолян до 1 юни и на сцената преди конкурса

Програма на ОДК – Смолян – демонстрации на Клуб по карате, Клуб по спортни танци и Клуб по забавни песни

Място: пл. „България” – Амфитеатър

Час: 17.30

„Танцова фиеста” с участието на Спортен клуб „Фен-85” с треньор Васил Кондаклиев, „Денс клуб” с ръководител Павлина Георгиева и Танцово студио „The one” с ръководител Златина Щонова

Място: пл. „България” – Амфитеатър

Час: 18.30

Награждаване на победителите в конкурсите

Място: пл. „България” – Амфитеатър

Час: 19.00

Концерт на Дичо, Михаела Филева и Део

Забележка: При лошо време празникът ще се проведе в зала 1на Театъра

Великопостно богослужение в храм „Св. вмчк Георги Победоносец” Смолян през първата седмица на Великия пост

неделя, 22 февруари 2015 г.

Великопостно богослужение в храм „Св. вмчк Георги Победоносец” – гр.Смолян през първата седмица на Великия пост

Понеделник – 23 февруари

18.00 часа – Велико повечерие с канона на св.Андрей Критски І част

Вторник, 24 февруари

8.00 часа – Преждеосвещена св.Литургия

18.00 часа – Велико повечерие с канона на св.Андрей Критски ІІ част

Сряда, 25 февруари

8.00 часа – Преждеосвещена св.Литургия

18.00 часа – Велико повечерие с канона на св.Андрей Критски ІІІ част

Четвъртък , 26 февруари

8.00 ч. Преждеосвещена св.Литургия

18.00 часа – Велико повечерие с канона на св.Андрей Критски ІV част

Петък , 27 февруари

8.00 часа – Преждеосвещена св.Литургия

18.00 часа Малко повечерие с Богородичен акатист І статия

Събота, 28 февруари – Тодорова събота

8.00 часа – Златоустова св.Литургия

Неделя, 1 март – Неделя на Великия пост- Православна

8.00 часа – Василева св.Литургия

Културен календар на община Смолян - ноември и декември

вторник, 28 октомври 2014 г.

НОЕМВРИ

Честване на 1 ноември – Ден на народните будители

1.11.Представителен концерт „10 години „101 каба гайди”- НЧ „Христо Ботев-1871”Смолян

1-15.Есенен фотосалон – изложба на фотоклубовете в Смолян- Клуб на дейците на културата Смолян

1-20.Изложба-концерт „Достолепие българско” с участието на РИМ „Стою Шишков”, ХГ-Смолян и НУФИ „Широка лъка”-Клуб на дейците на културата Смолян

02.11.Празник на с. Лъка

04.11.„Портрети” – изложба с творби от фонда на Художествена изложба – Смолян-Художествена галерия –Смолян

21.11.Честване Ден на християнското семейство и младеж-НЧ от Община Смолян

29.11.Смилян – Празник на смилянския фасул

ДЕКЕМВРИ

01-31.Коледни и новогодишни празници – 2014-Община Смолян

04.12.Творческа вечер, посветена на 70 г. от рождението на родопската народна певица Бойка Присадова в РБ „Н.Вранчев” – Смолян

15-20.Музейна работилница: „Българските народни празници наша памет и традиция – сурвачките”-РИМ “Стою Шишков” – Смолян

18.12.Детски конкурс с изложба на коледни картички Художествена галерия –Смолян

19.12.Откриване на Традиционна обща коледна художествена изложба в зала „Петър Стайков”-Клуб на дейците на културата

РОДОПСКИ ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „НИКОЛАЙ ХАЙТОВ”

вторник, 30 септември 2014 г.

Родопски драматичен театър “Николай Хайтов”

Г Р А Ф И К НА ПРЕДСТАВЛЕНИЯ

МЕСЕЦ октомври 2014 ГОДИНА

1 октомври 18:30 „Последният пастир” Площад стар център – Смолян

2 октомври 18:30 „Лазарица” – Чепеларе”

3 октомври 18:30 „Последният пастир” с. Баните

15:30 „Бременските музиканти” – с. Баните „Овньо ле, вакъл каматън”

4 октомври 19 часа „Майстори” РДТ – Зала 1

5 неделя Почивен ден

6 октомври Фестивал „Забранено за възрастни”

8 октомври „Карнавал” – Девин – Дом на културата

9 октомври 16 часа „Лазарица”;Зала 2

10 октомври „Карнавал” Девин – Дом на културата

11 и 12 октомври -почивен ден

16 октомври „Майстори” – Златоград

15:30 „Бременските музиканти” – Златоград

22 октомври „Карнавал” – Асеновград

24 октомври „ЛАЗАРИЦА" – МЛАДЕЖКИ ТЕАТЪР, КАМЕРНА ЗАЛА

25 октомври 19:00 „Лазарица” Камерна сцена ДТ – Пловдив

26 октомври 19:00 „Майстори” КД „Борис Христов” – Пловдив

27 октомври 19:00 “МАЙСТОРИ” – МЛАДЕЖКИ ТЕАТЪР, ГОЛЯМА СЦЕНА

29 октомври „Карнавал” Втора зала РДТ

Новините по общини

Архив

2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009