Златоградските ученици са областни първенци по баскетбол

На 20 и 21 март 2011 година, в спортната зала на ОУ „Васил Левски” Златоград се проведоха областните състезания по баскетбол за 5-7 и 8-10 клас, при момчетата и момичетата,съобщиха от общината. В неделя, на 20 март се състояха срещите при юношите и девойките във възрастовата група 8-10 клас. Състезателките на ОУ „Васил Левски” Златоград постигнаха три победи, като в най-интересната среща победиха ГПЧЕ „Иван Вазов” Смолян с 27:20. По този начин момичетата от Златоград спечелиха първото място и ще представляват област Смолян на зоналното първенство, което ще се проведе в края на месец април, отново в Златоград. При юношите първенци станаха СОУ „Антим І” Златоград, които безапелационно победиха и в трите си срещи. По този начин миналогодишните републикански шампиони се класираха за зоналните финали, които ще опитат отново да спечелят. На следващия ден се играха срещите във възрастовата група 5-7 клас, където представителят на Златоград, при момчетата – СОУ „Антим І”, спечели трите си срещи срещу Мадан, Рудозем и Смолян с голяма точкова разлика. При момичетата първенци станаха ОУ „Иван Вазов” Смолян. На 27.03.2011 година (неделя), в спортната зала на ОУ „Васил Левски” Златоград, ще се проведе областното първенство по баскетбол във възрастова група 11-12 клас (юноши и девойки). При юношите представител на община Златоград е СОУ „Антим І”. Новината е посетена: 16 пъти