Завършиха надпреварите по футбол и лека атлетика от общинския кръг на Ученическите игри 2016/2017 г.

Завършиха футболните надпревари от общинския кръг на Ученическите игри 2016 /2017 г. , съобщи Даниела Керкелова отговаряща за Спортните дейности в община Смолян. Истински финал се получи между училищата на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ и ОУ „ Проф. д-р. Асен Златаров” във възрастова група 5-7 клас. Мачът при най-малките беше драматичен. При резултат 2 : 0 в първото полувреме за СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, двата отбора се оттеглиха за почивка. През второто полувреме се стигна до пълен обрат, 3 : 2 за ОУ „ Проф. д-р. Асен Златаров” , след това силите бяха изравнени 3 : 3 от страна на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“. В последните 10 минути преди края на срещата ОУ „ Проф. д-р. Асен Златаров” поведе с 4 : 3 и запази резултата до края на срещата. Като във всяка спортна надпревара има победител, има и победен, имаше песни и радост, имаше и сълзи, коментира Керкелова.

И при възрастовата група 8-10 клас финалът е бил драматичен. В редовното време мачът е завършил с резултата 1:1. При изпълнението на дузпи по класния отбор е бил на ППМГ „Васил Левски“ – Смолян. При възрастова група 11-12 клас, превъзходство са демонстрирали учениците от СУ „Отец Паисий“ – Смолян, които оглавиха и крайното класиране във възрастовата граница.

Леката атлетика се проведе на стадион „Септември“, кв. Райково . Участие са взели три училища, във възрастова група 5 – 7 клас. Лекоатлетическите дисциплини, в които се състезават учениците от 5 – 7 клас са: 100 м., 400 м., 800 м. – само за момчета, скок на дължина, скок на височина, тласкане на гюле и щафета 4х100м. Съставите на отборите са до 8 момчета и до 8 момичета. Всеки отбор има право да участва с двама състезатели в дисциплина, а всеки състезател може да участва в три дисциплини (3 индивидуални или 2 индивидуални и щафета). Класирането е отборно.

Победителите в общинския кръг на Ученическите игри за учебната 2016/2017 г. продължават в областния кръг. През останалите дни до коледната ваканция на учениците игрите ще продължат със спортовете шахмат и бадминтон, за всички възрасти.

1. ОУ „Иван Вазов“ – Смолян – 44 т.

2. ОУ „проф. д-р. Асен Златаров“ – 41 т.

1. ОУ „проф. д-р. Асен Златаров“ – 94 т.

2. ОУ „Иван Вазов“ – Смолян – 82 т.

3. ОУ „Юрий Гагарин“ – Смолян – 53 т.

При възрастова група 8 – 10 клас, заявка са подали само ППМГ „Васил Левски“ – Смолян.