Смолянчанин стана четвърти на Балканиадата по плажен волейбол в Румъния

Смолянчанинът Райчо Раев стана четвърти в тандем с Ивайло Кацаров в Балканското първенство по плажен волейбол за младежи до 20 години в Решица, Румъния. Малко не достигна на Раев и Кацаров да се качат на почетната стълбица. Те записаха загуба в малкия финал срещу представителите на домакините Богдан Нан & Себастиан Кереж с крайното 2:0 (27:25, 21:12) в полза на румънците. Финалът в надпреварите бе изцяло сръбски. Саша Сурла и Джордже Клашнич надделяха с 2:1 (23:25, 21:12, 16:14) над Милян Милович и Марко Зиройе и станаха балкански шампиони. Втората българска двойка – Цветомир Йотов и Петър Стояновски, която не успя да се класира за полуфиналите, завърши на пето място в крайното класиране.

Райчо Раев започна състезателната си кариера във волейболен клуб „Смолян”, след което няколко сезона бе разпределител на „Родопа”. От миналата година той е състезател на кърджалийския „Арда”, където продължава с успешното си представяне.