Смолянчани на първо място в отборното класиране в кръг от шампионата на ретро рали "Родопи 2018"

Смолянският тим се класира на първо място в отборното класиране в кръг от шампионата на рали “Родопи 2018”

На 29 и 30 септември на територията на Пловдивска, Хасковска, Кърджалийска и Смолянска област премина 12- тото рали за ретро и класически автомобили “Родопи” – 4 ти кръг от националния класик рали шампионат. В надпреварите участваха 48 атрактивни автомобила, разпределени в 5 класа според годината на производство, съобщи за SmolyanNews.com един от участниците Кирил Киранов.

Автомобилите изминаха трасе с обща дължина 340 километра, което бе разпределено в два етапа, четири часови контроли със зададено време за преминаване, шест изпитания за преминаване с точно определена скорост, всички валидни за крайното класиране.

“Обособени бяха четири отбора – “Авто мото ретро клуб Варна” , смолянския “Класик 1 рейсинг тим”, “Селт рейсинг тим Пловдив” и “Български автомобилен клуб Ретро – София”. Битката бе много оспорвана, а доста от автомобилите бяха изключително добре възстановени и доста атрактивни”, съобщи Кирил Киранов.

Състезанието се проведе в рамките на два дни, а маршрутът по който преминаха автомобилите беше в два етапа: Пловдив-Хасковски минерални бани-Кърджали-Ардино-Пампорово и Етап 2: Пампорово-Девин-Кричим-Пловдив.

Победители в генералното класиране станаха Димитър Ненов и Станислава Илиева от “Класик 1 рейсинг тим” с автомобил Skoda 130 LR Evo , следвани от Николай Ковачев и Росен Колев с Порше 924 – “Авто Мото ретро клуб” Варна и Николай Лефтеров – Иван Пейков от “АМРК – Варна” с BMW E 30.

Смолянският отбор по класик рали “Класик 1 рейсинг тим” завоюва първо място в отборното класиране. Кирил Киранов и Федя Младенов, представители на смолянският тим заеха призови места в своя клас, с което също допринесоха за общия успех на отбора. Последния 5- ти кръг от националния шампионат ще се проведе в началото на декември – Обиколката на Варна.

Ретро рали “Родопи” е кръг от националния ретро класик шампионат с коефициент 4. Организатор е Автомобилен спортен клуб Ретро – Пловдив.