"Родопа" завърши сезона с изразителна победа, разби "Сокол" с 6:0

“Родопа” (Смолян) завърши сезона с изразителна победа над “Сокол” (Марково) с 6:0. Двубоят от последният кръг на първенството на “Трета лига” – Югоизточна група се игра днес на Стадион “Септември”, в смолянският квартал “Райково”. Головата серия на домакините започна още в 8-ата минута, когато Стефан Чилингиров откри резултата. Само три минути преди това бе отменен гол на “Родопа” заради засада. Второто попадение падна в 24-ата минута, след центриране на Иван Ангелов от ляво на вратата на “Сокол”, когато при опит да избие топката, футболист на гостите вкара коженото кълбо в собствената си врата. Михаел Кисьов успя да оформи класическото 3:0 в 26-ата минута. Вторите 45-минути започнаха отново силно за “зелено-белите”. В 57-ата минута Елмир Мустански остана сам срещу вратаря Кристиян Кацаров, успя да преодолее и него, но изстреляната от него топка се удари в страничната греда. Последва и пропуск на Даниел Кутев, който обаче успя да се реваншира в 63-ата минута вкарвайки за 4:0. Последваха няколко смени за отбора домакин, като старши треньорът на тима Юлиян Сюрджиев пусна в игра юноши на клуба, които се отблагодариха с два гола. В 71-ата в листата на голмайсторите се записа Христо Ковачев, а и Димитър Исаков оформи крайното 6:0 в 75-ата минута. Главен съдия на мача бе Христо Христов от Кърджали, а му асистираха Румен Иванов от Смолян и Павел Драганов отново от Кърджали.

Преди да започне двубоят, председателят на Областният съвет на БФС в Смолян Радослав Фисински награди юношите младша възраст на “Родопа” с треньор Димитър Чолаков за първото им място в първенството на Регионална група – Пловдив.