„Родопа-Смолян“ загуби от „Черноморец“ с 0:1, Стефанов и Кисьов с травми след мача

„Родопа-Смолян“ загуби в първият си домакински мач за сезона от „Черноморец“ – Бургас с 0:1. Двубоят се игра днес на Стадион „Септември“, в кв.“Райково“, а единственото попадение бе дело на Стоян Кижев в 83 минута. Двубоят започна силно за „зелено-белите“, като още в първите минути бе създадено първото положение пред вратата на гостите, когато след центриране на Теодор Стефанов от корнер, Георги Чакъров нацели гредата. В 21 – та минута, Михаел Кисьов се опита да изненада стража на „Черноморец“ с глава, но Мартин Теменлиев си бе на мястото и неутрализира опасността. Последва и положение за гостите, когато Милен Танев се оказа на добра позиция пред вратата на домакините. Последва и добро отиграване и на неговият съотборник Жулиен Парушев, но така или иначе до сериозна ситуация не се стигна. Футболистите и на двата отбора се отелиха на почивката при нулев резултат. В началото на вторите 45 – минути, гостите се опитаха да атакуват противниковата врата, като Борислав Трендафилов стреля опасно към вратата на „Родопа-Смолян“, но Стилиан Ангелов за пореден път показа добра игра и неутрализира удара. Това не бе единствената добра намеса на стража на смолянчани. Ангелов, който за последно игра в „Черноморец“, остави добро впечатление у феновете с играта си. Последваха няколко жълти картона, показани от главният рефер на двубоя Рюстем Карагарен. Официално бяха предупредени Борислав Трендафилов, НуртинПюскюлю от гостите, както и старши треньора на „Черноморец“ Слави Кюстенски. Наставникът бе предупреждаван на няколко пъти, за оспорвания на съдийски решения, след което последва и показването на жълт картон. Останалите картони бяха за груба игра и симулация. Последва нов пропуск за домакините, от страна на Кисьов, който в последствие получи и травма и бе сменен принудително. За радост на гостите, в 83 минута Стоян Кижев успя да се възползва по най-добрият начин от ситуацията, при която той се оказа сам от дясно на вратаря Ангелов и успа да реализира единственото попадение в мача. Последваха минути на напрежение, през които бе изгонен и играч на „Родопа-Смолян“ . Елмир Мустански получи червен картон, за спречкване с главния рефер. Жълти картони за домакините получиха през полувремето още Стефан Киков и Георги Чакъров, а за „Черноморец“ Мирослав Радев и резервата Антон Узунов.

„Играхме , създавахме положения, но когато не вкарваш, ти вкарват“, коментира след мача старши треньорът на домакините Юлиян Сюрджиев. За съжаление, в края на двубоя стана ясно, че капитанът на „зелено-белите“ Теодор Стефанов е доиграл мача с болки, заради обострила се стара травма. Михаел Кисьов също е с разтежение. Двубоят бе наблюдаван от над 1 000 фена.