"Родопа-Смолян“ победи „Верея Стара Загора“ с 6:1

„Родопа-Смолян“ записа победа с 6:1 срещу „Верея Стара Загора“. Двубоят от 10 – ия кръг на първенството на Трета лига-Югоизточна група се игра днес на Стадион „Септември“ в смолянският квартал „Райково“. Домакините доминираха през целия мач, като откриха резултата още в първата минута чрез Стефан Чилингиров. В 6 – та минута „зелено-белите“ вече водиха с 2:0, след като Даниел Кутев вкара от дузпа. Наказателният пробив бе отсъден от главният рефер Мюмюн Сар, за спъване на Адриян Сюрджиев в наказателното поле на гостите. Христо Ковачев вкара третият гол за домакините в 32 – та минута, което се оказа и последното попадение за полувремето, в което играчите на „Верея Стара Загора“ не могат де се похвалят със сериозно положение пред противниковата врата. Вторите 45 минути започнаха с тройна смяна за тима от Стара Загора, като идеята на старши треньора Кольо Колев бе да промени играта на своите момчета. Това донякъде се реализира и отборът стигна до първата опасност пред вратата на Стилиан Ангелов, но топката срещна страничната греда. Домакините продължиха да атакуват и в 66 – та минута Чилингиров изведе отбора за 4:0. В 71 – та минута се стигна до автогол на Иван Иванов, след изстрел на футболист на „Родопа-Смолян“.След този гол, старши треньорът на домакините Юлиян Сюрджиев даде шанс в игра да влезне Милко Денев, който замени Ангелов на вратата. В 88 – та минута Стефан Чилингиров оформи своя хеттрик в двубоя за 6:0.Единственото попадение в двубоя падна в последната минута на редовното време, когато Живко Монев успя да се възползва по най-добрия начин от ситуацията пред вратата на „Родопа-Смолян“ и намали за 6:1.

Жълти картони в двубоя получиха Любослав Петров и Адриан Сюрджиев за домакините и Венцислав Иванов, Галин Пенев, Танемир Петров и Михаел Лалев за гостите. Помощници на главният рефер Мюмюн Сар бяха Васил Шавов и Стефан Димитров.Четвърти съдия бе назначен Валентин Чаушев, а делегат е Валентин Иванов.