Родопа падна от Ботев

Ботев Пловдив победи измъчено Родопа Смолян в мач от 13-ия кръг на Югоизточната “В” група."Канарчетата" се наложиха с 2:1 след голове на Георги Какалов и Атанас Курдов, но Родопа върнаха едно попадение в края на първото полувреме и през втората част “жълто-черните” на няколко пъти изтръпнаха при инфарктни ситуации пред вратата на Илия Николов. Още в 5-ата минута Георги Какалов уцели гредата зад вратаря на гостите с мощен диагонален шут. Ботев владееха положението на терена и имаха няколко други по-остри атаки, макар и без чисти голови положения. Първият гол падна в 23-ата минута от дузпа. Димитър Байрев догони една топка на аутлинията, но вратаря на Родопа неразчетено излезе и го събори за наказателен удар. Точен от бялата точка бе Георги Какалов. “Жълто-черните” продължиха с натиска, като нова греда удари Димитър Байрев. Логично се стигна до втори гол. С удар от 20-ина метра Атанас Курдов преодоля вратаря на Родопа за втори път в мача. Това сякаш поуспкои “канарчетата”, които намалиха сериозно оборотите. Родопа се възползва максимално добре от това и в 44-ата минута отново след пробив през дясната част на защитата на Ботев, Драмалиев от малък ъгъл изпрати неспасяем шут право в “паяжината” на вратата на Илия Николов за 2:1. Второто полувреме играта доста се поуспокои, а футболистите на Ботев предпочитаха повече да задържат топката и да разиграват, от колкото да атакуват. Това обаче можеше да им изиграе лоша шега, тъй като на два-три пъти имаше инфарктни ситуации пред вратата на Ботев. Футболистите на Родопа обаче не съумяха да преодолеят Илия Николов, който спаси всички опасности пред себе си и успя да запази победата за Ботев. 15-ина минути преди края на срещата в игра на терена след дълго лечение на травма се върна Стефан Костадинов, който направи няколко добри отигравания. .