Родопа нанесе първа загуба на Раковски 1964 след пълен обрат

Тимът на Родопа (Смолян) нанесе първа загуба на непобедения до момента Раковски 1964 (Севлиево). Смолянчани се наложиха над съперника с 3:2 (20:25, 22:25, 25:20, 25:23, 15:9) след пълен обрат.

Волейболистите на Иван Фисински са трети в таблицата с 4 точки (2 победи, 1 загуба), севлиевци са втори със 7 точки (2 успеха, 1 поражение).

Гостите от Раковски излязоха напред от начало, след което играта тръгна точка за точка. Момчетата на Стефан Ганчев отново поеха инициативата и затвориха убедително частта. Вторият гейм тръгна равностойно и продължи така до средата – родопчани взеха превес, но не съумяха да го запазят. Така състезателите от Севлиево спечелиха и тази част.

Христо Петков и съотборниците му имаха предимство и в третата част, но в ключовите ситуации (при 19:19) положението се промени в полза на Родопа. Четвъртият решителен гейм се разви идентично, като ключови бяха моментите в самия край (23:23), където домакините намериха сили да измъкнат частта.

В тайбрека възходящата линия на смолянските играчи продължи и те се поздравиха с победата след два часа игра, съобщи bgvolleybal.com