"Родопа - Смолян" победи "Палас" с 5:1 в мач за Купата на Аматьорската футболна лига

“Родопа – Смолян” победи “Палас” – Рудозем с 5:1в двубой от областният кръг на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Мачът се игра днес, на стадиона в миньорски град. През целия мач отборът на гостите доминираше и съвсем закономерно откри резултата в 23 минута, чрез Стефан Чилингиров. Последваха попадения на Елмир Мустански и Христо Ковачев, съответно в 27 и 35 минута. През вторите 45 минути продължи превъзходството на “зелено-белите”. Антон Белюков се разписа в 51 минута, а Чавдар Палагачев вкара за 5:0 в 63 минута. Единственият гол за домакините падна в 73 минута, когато Ивайло Хайрилов успя да преодолее вратаря на гостите. Дебют за представителният тим на “Родопа-Смолян” направи юношата Йордан Чакъров, който е роден през 2004 година. Старши треньорът на отбора от Смолян Юлиян Сюрджиев, даде шанс на повече млади момчета, които се представиха достойно.