Приключиха Републиканските ученически финали по баскетбол

На 15 май (неделя), 2011 година, завършиха 27-те Републикански ученически финали по баскетбол, за момчета, 5-7 клас. В продължение на четири дни, в спортната зала на ОУ „Васил Левски” гр. Златоград, се проведоха 27 срещи, след които бе излъчен новия Републиканки шампион. До полуфиналите, заслужено стигнаха отборите на Бургас, София, Ботевград и Силистра. В първия полуфинал 128-мо СОУ „Алберт Айнщаин” София загуби от ПМГ „Св. Климент Охридски” Силистра, а в другия ОУ „Никола Вапцаров” Ботевград победи ОУ „Антон Страшимиров” Бургас и се класира за финала,съобщиха от общината. В неделя, в мача за третото място, отборът на София заслужено победи Бургас и спечели бронзовите медали в първенството. Финалната среща противопостави, безспорно най-добрите два тима, тези на Ботевград и Силистра. С много добра игра и безупречна тактика, ботевградските баскетболисти победиха с 64:48 и спечелиха златните медали и купата в състезанието. След края на мача всички отбори бяха поздравени от зам.-областния управител на област Смолян – Недялко Славов, а заедно с председателя на Българската асоциация спорт за учащи – госпожа Юлия Боянова, наградиха всички състезатели и ръководители. Главният организатор на мероприятието – г-н Христо Богомилов, закри игрите и пожела на всички до нови срещи в Златоград.