Откриха спортната година в Златоград

На 15 януари, в плувен басейн при ОУ „Васил Левски” гр. Златоград се проведе национален шампионат по плуване за момчета и момичета, възрастова група 2-4 клас и 5-7 клас, зона Смолян. Състезанието се организира от Българска асоциация „Спорт за учащи” и със съдействието на РИО на МОН Смолян, Община Златоград и ОУ „Васил Левски” гр. Златоград. Това е първото състезание за годината, което е част от проекта на Спортния календар на община Златоград за 2014 година и програмата на БАСУ. Кметът на община Златоград откри мероприятието, като сподели, че за местната власт спортът винаги е бил приоритет и въпреки, че коства много усилия и финанси, инвестицията в децата, младежите, в тяхното здравословно развитие е най-важното и ценно нещо. В състезанието се включиха над 100 ученика от седем училища: ОУ „Васил Левски” гр. Златоград, СОУ „Антим І” гр. Златоград, СОУ „Отец Паисий” гр. Кърджали, ОУ „Проф. д-р. Асен Златаров” гр. Смолян, СОУ „Отец Паисий” с. Кирково, СОУ „Отец Паисий” гр. Смолян, СОУ „Св. Св. Кирил и Методий” гр. Смолян, които плуваха в пет дисциплини – 25 м. кроул, 25м. бруст, 25м. гръб, 25 м. бътерфлай и щафета 4 по 25 м. кроул. Златоградските плувци показаха добри резултати и воля за победа, което доведе до спечелването на медали и почетни грамоти, както и престижни отборни класирания. На 25 м. бруст, във възрастова група 2-4 клас Димитър Караджов от ОУ „Васил Левски” Златоград се класира на трето място. На 25 м. гръб, във възрастова група 2-4 клас, при момичетата Илияна Тодорова от ОУ „Васил Левски” Златоград спечели първото място. На 25 м. гръб, във възрастова група 2-4 клас, при момчетата Алекс Петров от ОУ „Васил Левски” Златоград се класира на второ място. На 25 м. бътерфлай, във възрастова група 2-4 клас – момчета, Димитър Караджов от ОУ „Васил Левски” Златоград се класира на трето място. В щафетата 4 по 25 м. кроу, на второ място се класира отбора на ОУ „Васил Левски” Златоград, представен от Христина Метахчова, Максим Бурдев, Илияна Тодорова и Петър Цветков.

В отборното класиране, във възрастова група 2-4 клас, ОУ „Васил Левски” Златоград спечели сребърните медали и завоюва купата за второто място. При момичетата, 5-7 клас, в дисциплината кроу 25 м., Йоана Бодурова от ОУ „Васил Левски” Златоград се класира на второто място. В дисциплината кроул, при момчетата, Левент Юсуф от ОУ „Васил Левски” Златоград, показа бързина и добра техника, която му помогна да спечели първото място и златния медал.

В дисциплината бруст 25 метра, 5-7 клас, при момичетата Йоанна Бодурова от ОУ „Васил Левски” Златоград, се класира на трето място. В дисциплината бруст 25 метра, 5-7 клас, при момчетата Левент Юсуф от ОУ „Васил Левски” Златоград, за пореден път показа своите качества и завоюва първото място. На почетното второ място се класира Дамян Вунцов от ОУ„Васил Левски” Златоград , а на третото място зае Георги Гочев отново от ОУ„Васил Левски” Златоград. В дисциплината 25 метра гръб, 5-7 клас, при момичетата на второ място се класира Кристиана Цветкова от ОУ „Васил Левски” Златоград. В дисциплината 25 метра гръб, 5-7 клас, при момичетата Нанко Красимиров от СОУ “Антим Първи ” гр. Златоград се отличи с бързина и техника, с което спечели първото място.

В щафетата 4 по 25 м., в дисциплината кроул, отборът на СОУ „Антим І” гр. Златоград, в състав: Илиян Минчев, Галина Милкова, Нанко Красимиров и Кристияна Цветкова, се класира на трето място. Младите плувци от Златоград впечатлиха всички присъстващи със своите резултати и постигнат напредък, което доказва, че усилията на местната власт, положени за реконструкцията, модернизацията и функционирането на плувния басейн в Златоград, след дълги години на очакване, напълно се оправдават.