Отборът на СОУ „П. Р. Славейков” – Кърджали стана шампион по волейбол при момчетата 5-7 клас

Отборът на СОУ „П. Р. Славейков” – Кърджали победи на финала момчетата от Суворово и стана първи в ученическите игри по волейбол, които са част от националния спортен календар на МОН за 2012/2013 г. Шампионатът във възрастовата група момчета 5-7 клас се проведе от 6 до 9 юни в Смолян. В състезанието участваха общо 10 отбора от цялата страна.

Надпреварата се организира от Българската асоциация спорт за учащи със съдействието на община Смолян и РИО на МОН и с финансовата подкрепа на Министерството на младежта и спорта и Министерството на образованието и науката. В рамките на 4 дни в Спортната зала в Смолян се изиграха общо 18 срещи, които донесоха много емоции на участниците и публиката. Финалните срещи бяха в неделя.