Оспорван двубой между отборите на ФК „Мадан” и ФК „Родопа” Смолян

В неделя на стадиона в кв „Батанци” бе изигран мач от III кръг на зоналното футболно първенство, между отборите на ФК „Мадан” и ФК „Родопа” Смолян.

Играчите от Мадан стартираха срещата по-активно и в 19-ата минута вече ликуваха с гол на Алекс Айренски 1:0.Това се оказа и единственото попадение през първите 45 на двубоя. След почивката смолянчани се активизириха и за 10 мин успяха да изпратят цели четири пъти топката в домакинската врата. При 4 :1, на маданчани им бе отсъдена дузпа, която бе изиграна от Бисер Базеников, но стражът на гостите успя да я спаси. Минута след пропуска си, Базеников с точен удар, в далечния ъгъл на „смолянската” вратата, успя да закове топката. След него младата надежда на Мадан Силви Кралев , също успя да се разпише за 4:3 . Този резултат стресна гостите и те побързаха да увеличат актива си от голове. С нова контраатака това стана факт. Домакините също не им останаха длъжни. С извеждащ пас вляво Векил Юсенов, бе изпуснат от защитата на Родопа и стреля от близко разстояние, като отбеляза в мрежата им за 5:4. Време и късмет, не достигнаха на ФК „Мадан” за да изравнят или победят. Но публиката се наслади на истински феърплей. Следващата /последна /среща от първенството ФК „Мадан” – ФК”Граничар” – Доспат ще се играе в неделя /02.06.2013г/ в Доспат