Общо 735 лв. се събраха от поредните благотворителни турнири по футбол и волейбол в Смолян

Общо 735 лв. се събраха от двата благотворителни турнира по футбол и волейбол, които се проведоха в събота и неделя в Смолян, съобщи един от представителите на организаторите Антоан Шотаров. Футболните надпревари се проведоха на градския стадион в града, като в тях взеха участие общо 14 – тима, разделени в три групи. Шампиони са представителите на „Белатрикс”, втори стана отбора на „Нюбойс”, а трети са „Лос гулес”. От футболния турнир приходите са 660 лв. Имаше и демонстративен мач между организаторите и клуб „Зевзек”, които също подкрепиха инициативата. Зевзеците предвождани от Веселина Бабаджанкова и подкрепени от заместник кмета Марин Захариев победиха противниковия тим в доста атрактивен двубой.

В турнира по волейбол събраните пари са 75 лв., като се игра по двойки на игрището на „СОУ „Св.св. Кирил и Методий” в областния град. На финала отбора на „Смърфовете” победи представителите на „Клевър” и спечели купата. Събраните средства от двата благотворителни турнира се събират в специална банкова сметка. Всички средства до края на годината от подобни турнири ще постъпват в нея, а през декември ще се реши за каква кауза да бъдат дадени, уточниха организаторите.