Носителя на Евро-Родопската футболна купа е ПГTТ „Христо Ботев”

На 20 май 2011 в Смолян от 14.00 до 19.00 часа на градския стадион се проведе финалния етап на футболния турнир на средните училища – Евро-Родопската футболна купа. Турнирът бе съвместна инициатива на Сдружение Нови хоризонти, Европейският информационен център Европа директно, Община Смолян чрез Местната комисията за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните и Областен съвет на Българския футболен съюз Смолян.

Първата среща не се проведе поради неявяване на отборите. Всички следващи срещи се проведоха, като особено оспорвана беше борбата за първите две места. ПМГ „В. Левски” с лекота се пребори за третото място с ПГС „Н. Вапцаров”. Изключително оспорвана беше срещата между VII СОУ “Отец Паисий” и ПГTТ „Христо Ботев”, в която се решаваше къде ще отиде купата. До излъчване на победител се стигна едва след дузпи, които определиха и носителя на Евро-Родопската футболна купа – ПГTТ „Христо Ботев”.

Класирането на отборите е: 1 място и носител на купата – ПГTТ „Христо Ботев” 2 място – VII СОУ “Отец Паисий” 3 място – ПМГ „Васил Левски” 4 място – ПГС „Никола Вапцаров” 5 място – ПГ по туризъм 6 място – ГПЧЕ „Иван Вазов” 7 място – I СОУ „Св.св. Кирил и Методий” ( служебна победа след теглене на жребий) 8 място – ПГИ „Карл Маркс”

Победителят получи Евро-Родопската футболна купа и грамота, а всички останали грамоти и плакети с надпис за постигнатото място в класирането.