Лудогорец шампион! Драма на "Герена"

Лудогорец Разград защити шампионската си титла на България, след като победи в Монтана с 3:0, а Левски не успя да надвие Славия и завърши 1:1 с “белите” в София, съобщи БГНЕС.

По този начин, “орлите” завършват сезона с актив от 72 точки, изпреварвайки с една точка отбора на Левски, който водеше на Славия, но изпусна победата през втората част.

Първото попадение за “сините” реализира нападателят на тима Базил Де Карвальо в 33-та минута. Владимир Гаджев нахлу отдясно, намери Гари Родригес, топката обаче бе отклонена от Живко Желев към Де Карвальо, а голмайсторът на домакините заби своя гол номер 19 за сезона. Левски можеше да открие резултата още в 4-ата минута, но ударът на Илиян Йорданов с глава се отби в гредата на вратата, пазена от Георги Петков. В 10-ата минута пък играта бе спря временно, тъй като публиката посвети тази минута на своя любимец Христо Йовов, който днес изигра последния си мач с екипа на “сините”.

“Белите” не бяха на много високо ниво по време на днешната среща, но имаха шанс да се разпишат още, преди да падне гола на Левски. В 19-та минута странен удар на Здравко Лазаров изненада неприятно Пламен Илиев и се удари в горната греда на неговата врата. Славия все пак заигра по-добре през втората част и успя да изравни резултата в 74-ата минута. Димитър Везалов действаше неориентирано след разбъркване в наказателното поле и успя да си вкара нещастен автогол за 1:1. Домакините натиснаха своя съперник до края на срещата, но Георги Петков спаси всички опасни положения пред себе си и спря бившия си тим по пътя към първото място.

В същото време, Лудогорец победи в Монтана след голове на Светослав Дяков и две попадения на Михаил Александров, а по този начин дублира титлата си.

Отборът на Ботев Враца пък се раздели с елита, след като направи 1:1 с Черно море във Варна, а Локомотив София победи ЦСКА с 2:1.

Всичките резултати от последния 30-ти кръг: Левски – Славия 1:1, Монтана – Лудогорец 0:3, Черно море – Ботев Враца 1:1, Локомотив София – ЦСКА 2:1, Берое – Миньор Перник 1:0, Пирин Гоце Делчев – Локомотив Пловдив 2:1, Черноморец Бургас – Литекс 0:0.