Емил Бимбашиев от тенис клуб "Смолян 2013" трети на турнира „Kinder+ Sport“

Ясни са победителите от веригата „Kinder+ Sport“ в България

През изминалата седмица на кортовете на ТК “Диана”, гр.София се проведе петия (последен) турнир от веригата „Kinder+ Sport“ в България. В надпреварата участваха деца в четири възрасти от 9 до 12 год. За втора поредна година България организира турнири от тази верига. Вече са ясни и осемте родни таланта които ще представят България на финалния световен турнир между 10 и 14 октомври на кортовете на академията на Патрик Муратоглу в Ница.

При момчетата до 9 год. първото място в генералното класиране спечели Калоян Шиков TK “Ямбол 2005”, гр.Ямбол. Втори се нареди Владимир Цонков TK “1882”, гр.София, а трети Емил Бимбашиев TK “Смолян 2013”, гр Смолян.

При момичетата до 9 год. право да участва на финалите във Франция спечели Елеонора Тонева TK “15:40”, гр.София. На второ място се класира Андрея Глушкова TK “Дема”, гр.София, а на трето Хермина Янакиева TK “1882”, гр.София.

Победител при момчетата до 10 год. стана Николай Бунчев TK “Бароко Спорт”, гр.София. Втори е Георги Камов TK “Августа Траяна”, гр.Стара Загора, а трети Виктор Иванов TK “Хасково”, гр.Хасково.

При момичетата до 10 год. първа е Силвия Стайкова TK “Роза”, гр.Казанлък. Втора се класира Айшегюл Джемал TK “Хасково 2015”, гр.Хасково, а трета Валерия Гърневска TK “Българов”, гр.Габрово.

Първото място при момчетата до 11 год. спечели Ивайло Симеонов TK “Кристи”, гр.Дряново, втори е Иван Монов TK “Плевен-ПСК”, гр.Плевен, а трети Борис Николов TK “Левски”, гр.София.

При момичетата до 11 год. победителка стана Ивона Савекова TK “Пиронкови”, гр.Пловдив. На второ място се нареди Вероника Железова TK “Про спорт”, гр.София, а на трето Анджелина Костова TK “Академик 83”, гр.Пловдив.

До 12 год. при момчетата първи е Христиан Биджев TK “Малееви”, гр.София. На второ място се класира Константин Лечев TK “Диана”, гр.София, а на трето Момчил Петков TK “Про спорт”, гр.София.

При момичетата до 12 год. първото място спечели Ива Иванова TK “Железничар 1996”, гр.Пловдив, втора е Яна Кирчева TK “15:40”, гр.София, а трета Десислава Меразчиева TK “Роза”, гр.Казанлък.

За втора поредна година България е домакин на турнири от веригата „Kinder+ Sport". В рамките на пет турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца се съревноваваха помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участие ще вземат и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция. Финалният международен турнир ще се проведе между 10-ти и 14-ти октомври в академията на Патрик Муратоглу в Ница, Франция. Разходите по участието на финалния световен турнир на шампионите до 9,10,11 и 12 г. се поемат от БФТенис. „Киндер+ Спорт" e международна социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.