Детският отбор на ФК "Палас" ще играе финал за областен първенец

На градския стадион в Рудозем се изигра срещата между детските отбори на ФК “Палас” Рудозем и ФК “Горубсо” Мадан, в която момчетата на треньора Антон Бозов показаха класата си и заслужено победиха с 5:1,съобщи Краси Иванов от гр.Рудозем.

Още от самото начало на срещата рудоземчани тръгнаха устремно да търсят попадение във вратата на гостите. В няколко положения бяха много близо до откриване на резултата докато се стигна до минутата в която бе отсъдена дузпа, която Енес Молаахмед реализира с лекота.

Последваха още по-мощни атаки от паласчии и така към края на първото полувреме се стигна и до второто попадение от Енес във вратата на противниците.

И така първото полувреме завърши при този резултат – 2:0, като може да се отбележи, че маданци нямаха нито едно положение пред рудоземската врата.

Още с началния сигнал на рефера за второто полувреме момчетата от “Палас” се втурнаха да атакуват вратата на горубсовци и след отличен пробив Елмир Мустански покачи резултата до 3:0.

Малко по-късно резултата набъбна на 4:0 след отлично попадение от Милен Караасенов.

След разбъркване пред врата на домакините маданчани успяха да намалят до 4:1 но рудоземчани продължиха с атаките към вратата на противниците и така закономерно стигнаха до пето попадение, като капитанът на отбора Енес Молаахмед оформи своя хеттрик, и така те се утвърдиха на първото място в източната смолянска ОФГ и очакват с нетърпение срещата за областен първенец с класиралия се на първо място в западната смолянска ОФГ.

От ръководството на отбора благодариха за сърцатата игра на момчетата и си пожелаха да извоюват и още по-ценната победа, която ще ги постави на първо място и в Област Смолян. От отбора също благодариха и на петдесетината зрители, дошли да подкрепят отбора и се надяват, че за в бъдеще броя им ще се увеличи.