Дамски футболен турнир в зала, посветен на 8-ми март, ще се проведе в Смолян

Проявата се провежда под егидата на кмета Николай Мелемов

Дамски футболен турнир в зала, посветен на 8-ми март, организира община Смолян, Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни /МКБППМН/ и Областният съвет на БФС. Проявата ще се проведе под егидата на кмета Николай Мелемов. В спортната надпревара ще участват момичета от 5-7 клас и девойки 8-10 клас.В първата група са включени ОУ “Проф.Д-р Асен Златаров”, ОУ “Иван Вазов"-А и Б отбори и СОУ “Отец Паисий”. Във втората група са включени девойки от СОУ “Отец Паисий” и ПМГ “Васил Левски”. Жребият беше организиран и проведен от комисия в състав: Даниела Керкелова -гл.експерт в дирекция "Обществени дейности и заетост”, Васка Манолова -секретар на МКБППМН и Георги Чешмеджиев -председател на ОС на БФС.

Определени са и правилата на състезанието. Играе се всеки срещу всеки, в две полувремена по 20 минути, 4 + 1 /четири полеви играчи и един вратар/.Между двете полувремена ще има 10 минути почивка, може да се вземе тайм-аут от 1 минута във всяко полувреме.

При 5 нарушения от всяка половина на мача се изпълнява дълга дузпа. Всяко следващо нарушение също се изпълнява дълга дузпа /пряк свободен удар от деветия метър/. Всеки отбор има право на неограничен брой смени.Футболният дамски турнир ще се проведе на 7 и 8 март. Награждаването ще се извърши веднага след приключването на срещите.