Бербатов се разписа в мач с три автогола

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов успя да се разпише при разгромната победа с 5:0 над аутсайдера Портсмут в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Освен Бербатов, точен за „червените дяволи” бе и Уейн Рууни, а останалите три попадения бяха дело на футболисти на Портсмут. Въпреки изразителния резултат, първият гол в мача падна в 40-ата минута. Уейн Рууни откри от близко разстояние след удар с глава. В последната минута на първото полувреме падна нов гол, който този път бе дело на защитника Ванден Боре, който отклони топката в собствената си врата след удар на намиращия се във великолепна форма Нани. В началото на второто полувреме тимът на Аврам Грант отново нямаше късмет и инкасира още един автогол. В 59-ата минута Ричард Хюз също записа името сред голмайсторите след удар на Майкъл Карик. Три минути по-късно Бербатов покачи на 4:0 като сам изработи попадението си. Българинът навлезе в наказателното поле където бе спрян, обърна се и след като се измъкна от опеката на двама бранители, с удар от границата на пеналтерията не остави шансове на Джеймс. Българският национал остана на терена до 66-ата минута, когато сър Алекс Фъргюсън направи три промени на веднъж. Бербатов отстъпи мястото си на Майкъл Оуен. Крайният резултат бе оформен отново от футболист на гостите в 69-ата минута, когато Марк Уилсон реализира третият автогол в мача. С трите точки Юнайтед отново се изкачи на върха, изпреварвайки Челси, който утре среща Арсенал в дербито на кръга. Портсмут остава закотвен на последната позиция с 15 точки.