Българо-гръцка баскетболна среща за "Купата на Делю войвода" се състоя в Златоград

На 19.09.2010г., в спортната зала на ОУ „Васил Левски” Златоград се проведе баскетболна среща между отборите на „Бултекс” Златоград и „Аспида” Ксанти, която беше част от мероприятията, свързани с Делювите празници,съобщиха от общината. Залата отново беше пълна със зрители, българи и гърци, които станаха свидетели на добра и равностойна игра. „Бултекс” започна със запазената си марка – бързата атака, с която успяха да поведат през първата част. Гърците разчитаха на постепенно нападение и силова игра под коша, с което изравниха играта. В последната част гостите успяха да вземат инициативата и след последния съдийски сигнал, победиха с резултат 57:52. Въпреки минималната загуба златоградските момчета заслужиха аплодисментите на публиката за своята сърцата игра. След края на срещата кметът на община Златоград – Мирослав Янчев, поздрави за добрата игра момчетата и награди отборите. Новината е посетена: 10 пъти