„Родопа“ загуби гостуването си в Марково с 1:2

„Родопа“(Смолян) загуби гостуването си на „Сокол“(Марково) 1:2. Двубоят от отложеният 17 – ти кръг на Трета лига – Югоизточна група се игра днес на стадиона в пловдивското село. Елмир Мустански отбеляза за смолянчани, а Стоян Митев и Сезгин Четин за тима от Марково, като последното попадение бе от дузпа. Двубоят започна равностойно и за двата отбора. Първи до гола стигна тимът на „Родопа“, чрез много добро попадение на Мустански в 44 минута. През полувремето футболистите на „зелено-белите“ изпуснаха и няколко добри положения, като един път помогна и гредата на вратаря на домакините Стефан Дафовски. „Сокол“ също опитаха с няколко удара да застрашат вратата на Стелиан Ангелов, но без успех. През вторите 45 – минути, футболистите на „Сокол“ успяха да постигнат пълен обрат в рамките на десетина минути. Митев успя да изравни с добавка, след изпълнен фал на границата на наказателното поле на „Родопа“. Наказателният удар, отсъден от главният рефер Иван Пенчев обаче остави доста въпросителни. В 56 – минута съдията от Стара Загора отсъди дузпа, за нарушение на Стефан Киков, което решение отново бе оспорвано. Интересното в случая е, че футболистите на домакините тръгнаха да се изтеглят в тяхната половина и повечето от тях научиха за дадената дузпа от Киков, който изразяваше шумно своето недоволство. В крайна сметка Четин направи резултата 2:1. Последваха няколко добри атаки за „Родопа“, като при една от тях бе отменен втори гол на Елмир Мустански заради отсъдена засада, която също породи недоволство от страна на играчите от Смолян. При друга подобна ситуация, капитанът на „Родопа“ нацели гредата на противниковата врата и не се знаеше, какво щеше да е продължението, ако не бе спряна играта. Подобни ситуации имаше през целият мач, като асистентите на Пенчев, Красимир Енев и Калоян Александров доста пъти си разменяха реплики с футболистите водени от старши треньора Юлиян Сюрджиев.