„Родопа-Смолян“ загуби от "Спартак-Пловдив-1947" с 1:2

„Родопа-Смолян“ загубиха от “Спартак-Пловдив-1947” с 1:2. Двубоят от шестия кръг на Трета лига-Югоизточна група се игра днес на Стадион „Септември“, в смолянския квартал „Райково“. Първи резултата откриха гостите в 14 минута, чрез Йордан Минев, като това се оказа и единственото попадение за полувремето. Домакините имаха своите положения, но за съжаление играчите на треньора Юлиян Сюрджиев не успяха да ги реализират. Вторите 45 минути започна ха добре за „зелено-белите“, които получиха право да изпълнят дузпа, заради игра с ръка в наказателното поле на “Спартак-Пловдив-1947”. Зад топката застана Михаел Кисьов, който не сбърка и изравни резултата в 48 минута. Възпитаниците на Стефан Учиков от Пловдив успяха да стигнат до второ попадение в 67 минута. То бе реализирано от Станимир Димитров, който оформи и крайният резултат 1:2. Учиков е добре познат в Смолян, тъй като дълги години игра за „Родопа-Смолян“ и бе негов капитан.

Главен съдия на мача бе Иван Петров, а негови помощници бяха Добромир Араванов и Емил Иванов. И тримата са от Ямбол.

Двубоят в Смолян бе наблюдаван от близо 1 000 фена, като първите дошли на стадиона бяха изненадани от домакините с футболни шалове.