"Родопа-Смолян“ победи „Атлетик“ с 2:1

"Родопа-Смолян“ победи „Атлетик“  с 2:1

„Родопа-Смолян“ успя да запише пълен обрат и да победи „Атлетик“ – Куклен с 2:1. Двубоят се игра днес на Стадион „Септември“ в смолянския квартал „Райково“.

Първи резултата откриха гостите чрез Димитър Джонджуров в 36 минута. До гола се стигна, след изпълнение на корнер от ляво на вратата на „Родопа-Смолян“ и съответно добавка на номер 30 от „Атлетик“ с удар от линията на наказателното поле. Това се оказа и единственият гол за полувремето. През вторите 45 минути, домакините видимо търсиха победата и положенията пред противниковата врата зачестиха. В 60 минута Даниел Кутев успя с диагонален удар, извън наказателното поле на отбора от Куклен да вкара топката в мрежата на Кирил Акалски и по този начин да изравни резултата за 1:1. В 70 минута главният рефер на двубоя Петър Аспарухов отсъди дузпа в полза на „зелено-белите“, след като капитанът на тима Теодор Стефанов бе спрян не позволено от Александър Христев в наказателното поле на „Атлетик“, за което и нарушилият правилата получи жълт картон. Последваха бурни реакции от страна на гостите, заради което двама футболиста на Куклен получиха жълти картони, съответно капитанът на тима Юлиян Романов и играчът с номер 10. На терена нахлу и треньорът на „Атлетик“ Христо Телкийски, който също получи жълт картон за постъпката си и търсенето на обяснение от страна на главния рефер. Наложи се намеса на полицията и четвъртия рефер, за да напусне очертанията на терена. Две минути по-късно, все пак наказателният удар бе изпълнен от Даниел Кутев, който не сбърка и оформи крайното 2:1. Напрежението на терена и извън него обаче продължи да се покачва. В 75 минута, Аспарухов изгони с директен червен картон Атанас Чернев, който загряваше заедно с негови съотборници в страни от вратата на „Родопа-Смолян“. Главният рефер бе сигнализиран от неговият асистент Христо Георгиев, че е бил обиждан от резервата на Куклен, заради което всъщност му се наложи да напусне очертанията на стадиона. Гостите получиха и втори червен картон в 90 минута, когато бе изгонен Борислав Бисеров, след втори жълт картон получен за пререкания с другият страничен рефер Желязко Атанасов. Така отборът на „Атлетик“ доигра продължението от 3 минути с човек по-малко на терена. Общо 10 жълти картона и 2 червени получиха гостите на срещата. Почти през целия мач, гостите от Куклен имаха претенции към съдийството, а след двубоя техен футболист си позволи да отправя и доста нелицеприятни реплики към фенове на „Родопа-Смолян, които се намираха извън стадиона.

Жълти картони за отбора от Смолян в двубоя получиха Николай Тихомиров, Михаел Кисьов и Стефан Киков.