"Родопа - Смолян" загуби в Карнобат, домакините биха с 2:0

“Родопа-Смолян” загуби гостуването си в Карнобат, като домакините успяха да победят с 2:0. Двубоят се игра днес, като головете за “Карнобат” са дело на Кирил Гърков и Петър Колев. И двата гола са от статични положения, като резултатът бе открит от Гърков през първото полувреме, след изпълнение на фал, а Колев реализира втория гол след корнер, малко преди края на мача. Така тимът воден от Тенчо Тенев успя да стигне до победата, реализирайки две от малкото положения, които създадоха неговите играчи пред вратата на отбора от Смолян.

Футболистите на “Родопа-Смолян” изцяло превъзхождаха противника си през вторите 45 минути, но късметът не бе на тяхна страна. Христо Ковачев и Адриан Сюрджиев не успяха да променят резултата, след като оставаха сами срещу противниковият вратар. На няколко пъти и стражът на домакините успя да неутрализира доста добри положения за “зелено – белите”.