„Родопа - Смолян“ продължава в битката за Купа България, отстрани „Марица“ с 2:1

„Родопа-Смолян“ продължава в турнира за Купа България, след като отстрани „Марица“ – Пловдив с 2:1. Двубоят от между областният етап се игра днес на Стадион „Септември“, в смолянският квартал „Райково“. Головете за „зелено-белите“ са дело на Даниел Кутев и капитанът Теодор Стефанов. За гостите от Пловдив се разписа Олджай Алиев.

Резултатът в мача бе открит от Алиев, който изведе гостите напред в резултата в 17 минута. Тимът воден от Юлиян Сюрджиев обаче успя да изравни в 38 минута, чрез гол на Кутев.

Второто полувреме „Родопа-Смолян“ успя да постигне пълен обрат и да поведе в резултата, след попадение на Стефанов за 2:1. Това се оказа и последният гол за мача, въпреки, че футболистите от Смолян имаха доста добри положения пред противниковата врата.