„Зимен Олимпийски ден“ в Чепеларе

„Зимен Олимпийски ден“ в ски център „Дьортевото“ организират ежегодно от община Чепеларе на 9 февруари - датата, на която преди 25 години биатлонистката Екатерина Дафовска спечели първият за България златен медал от Зимни олимпийски игри. В рамките на зимния спортен празник деца от чепеларското Основно училище "Васил Дечев", в което е учила и шампионката Екатерина Дафовска ще се включат в различни игри и състезания на снега. и и състезания на снега.

Ето и програмата:

09.02.2023 г.

Програма:

10:00 ч. – Откриване

10:15 ч. – Музикален поздрав от ЦПЛР – ОДК Чепеларе;

10:30 ч. – Състезание по стрелба със снежни топки в цел – деца от детските градини в гр. Чепеларе;

11:00 ч. – Щафета - деца от детските градини в гр. Чепеларе;

11:30 ч. – Награждаване;

11:40 ч. – Състезание по дърпане на въже – с ученици от 1 до 12 клас;

12:10 ч. – Състезание по дърпане с гуми – с ученици от 1 до 12 клас;

12:50 ч. – Участие на клуба по биатлон СК „Рожен Чепеларе – 2016“ – демонстрация;

13:00 ч. – Награждаване;

17:30 ч. – Записване и раздаване на номера за състезанията по сноуборд и ски алпийски дисциплини;

18:00 ч. – Състезание по сноуборд, слалом ученици 1-4 клас, ученици 5-8 клас, ученици 9-12 клас, 18+

18:30 ч. – Състезание по ски алпийски дисциплини, слалом ученици 1-4 клас, ученици 5-8 клас, ученици 9-12 клас, 18 до 35 г., ветерани;

19:00 ч. – Награждаване;

19:15 ч. – Награждаване на отличени спортисти от спортните клубове в гр. Чепеларе:

ПЕТЪР ГЕРГЬОВСКИ, национален състезател по сноуборд, спечелил сребърен медал на Европейския младежки зимен фестивал във Фриули-Венеция Джулия — Италия, в дисциплината паралелен гигантски слалом /21-28.01.2023 г./

МАРКО СЕМЕРДЖИЕВ, национален състезател по ски алпийски дисциплини, спечелил сребърен и бронзов медал на Световно първенство за юноши U18 в Сент Антон – Австрия, в дисциплините: слалом и гигантски слалом /22-25.01.2023 г./.

ЙОРДАНКА ЙОНЧЕВА, национална състезателка по биатлон, спечелила златен медал на Международно състезание по биатлон IBU Camp в Мартел — Италия, в дисциплината индивидуално /26.11 - 03.12.2022 г./.