Смолянските полицаи най-точни с пистолет в Коледния турнир по стрелба

Отборът на ОД на МВР – Смолян спечели първото място в комплексното класиране на провелия се Коледен турнир по стрелба с пистолет за служители на МВР.

От 12 до 14 декември на стрелбището на полицията в  Смолян, се състезваха по точен мерник в традиционното състезание по стрелба с пистолет служители на МВР от цялата страна. В надпреварата участваха 109 състезатели от 22 отбора на Главни и Областни дирекции на МВР.

Турнирът бе организиран от Спортна асоциация МВР – отдел “Център за бойна подготовка и спорт” при Специализирана административна дирекция “Човешки ресурси” – МВР, ОД на МВР Смолян и Спортен клуб “166” – Смолян.

Отборът на жените  от дирекцията в Смолян също зае първото място пред колежките си от Пловдив, а мъжкият отбор се задоволи с втора позиция, като отстъпи първата на Габрово.

Смолянските представителки Добрина Ангелиева-Табакова и Анастасия Стоева заеха първо и трето място при индивидуалното класиране при жените, шеста се класира Сийка Камбарева.

При мъжете представителите на Габрово Явор Петков и Недко Димитров спечелиха първо и второ място.