Спортен клуб по волейбол „РОДОПА–СМОЛЯН“ приключи успешно спортно- състезателната година

Спортен клуб по волейбол „РОДОПА–СМОЛЯН“  приключи успешно  спортно- състезателната година

Спортен клуб по волейбол „РОДОПА–СМОЛЯН“ приключи успешно спортно- състезателната 2015-2016 година . От 31.05.2016 до 05.06.2016г. се проведоха финалните турнири на държавното първенство за момчета и момичета до 13 години.

В гр. Варна момичетата на Апостол Илчев завършиха на второ място. В груповата фаза, където участваха отборите от Павликени, Казанлък, Русе, Разлог и „Звезди „ гр. София нашите момичета станаха първи в групата, без загуба. Във финалната шестица, за която се класираха отборите на ВК „ Марица“ гр. Пловдив, ВК „Хебър“ Пазарджик, ВК „ЦСКА“ –София, „Звезди“ – София, ВК „Бдин-Видин“ гр. Видин, състезателките на СКВ „ РОДОПА-СМОЛЯН“ загубиха единствено от ВК „Марица“ гр. Пловдив, и заеха престижното второ място. Отбора на смолянския клуб бе в състав : Александра Костадинова, Галя Гаджалова, Рада Киришева, Калина Абаджиева, Виктория Росенова, Юлияна Кикьова, Ралица Мезинска, Виктория Пинчева , Йоана Георгиева и Марина Анастасия Карапаунова.

За най- комплексен състезател на турнира беше наградена Александра Костадинова.

В груповата фаза на финалното първенство за момчета до 13 години гр. Дупница момчетата на Цветан Дилов се класираха втори, след оспорвани срещи с отборите на ВК „Верея-Волей“ –Стара Загора, ВК „Марек“–Дупница, ВК „Локомотив“ гр. Червен бряг, ВК „Люлин“ –София и ВК „ Перун“ –Варна. Във финалната фаза, която се проведе в гр. Разлог, шестте отбора , които се бореха за титлата бяха : СКВ „ РОДОПА-СМОЛЯН“, ВК“ ЦСКА“ –София, ВК „ Пирин“ –Разлог, ВК „ Арда“ –Кърджали, ВК“ Локомотив“ гр. Червен бряг и ВК „ Хан Аспарух“ гр. Исперих. С три победи и две загуби нашите момчета се класираха на четвърто място. Отбора на смолянския клуб бе в състав : Петър Марковски, Антон Станчев, Никола Николов, Свилен Пенчеджиев, Антоан Цанов, Даниел Боляров, Атанас Ганев, Мартин Делиев, Богомил Пашалийски и Стефан Маринов.

За най – добър разпределител на турнира беше награден Антон Станчев.