Смолянската състезателка Виктория Бойкова спечели златен медал от шампионат по ориентиране

Смолянската състезателка Виктория Бойкова спечели златен медал от шампионата на Югоизточна Европа по ориентиране, съобщиха за „Фокус” от СКО „Карлък” – Смолян. За втора поредна година смолянската състезателка печели златен медал от шампионат на Югоизточна Европа.Надпреварата се проведе от 27-и до 30-и август в Банско и включваше четири дисциплини – спринт, класическа /дълга/ дистанция, средна дистанция и щафети. В петия Шампионат участваха 193 състезатели от 11 държави – България, Хърватска, Кипър, Гърция, Македония, Молдова, Черна гора, Румъния, Сърбия, Словения и Турция. И трите девойки – Виктория Бойкова, Андрея Дяксова и Ивета Зашева са от Смолян и са възпитанички на треньора з.м.с. Георги Иванов, но от няколко години Дяксова и Зашева живеят и се състезават за НСА – София. На второ място в щафетата във възрастовата група –жени 20 е отборът на Румъния, с 12,16 мин. разлика от шампионките, а на трето – отборът на Турция. В отборното класиране, за пети пореден път, Купата на шампионата на Югоизточна Европа спечели националният отбор на България, втори са Турция, а трети Румъния.